W szkole działa stołówka prowadząca dożywianie uczniów.

Dwudaniowe posiłki obiadowe gotowane są w szkolnej kuchni. Koszt jednego obiadu wynosi tylko 7,00 zł. Część obiadów dla dzieci opłacana jest przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Dorohusku.

Wpłaty za żywienie dzieci proszę kierować na poniższe konto:
89 8195 0009 2002 0031 7342 0004
Bank Spółdzielczy w Dorohusku w nieprzekraczalnym terminie
do 10 każdego miesiąca.

W związku z reżimem sanitarnym związanym ze stanem epidemicznym w kraju, do odwołania wstrzymane jest wydawanie na wynos obiadów za nieobecne w szkole dziecko.

Nieobecność ucznia proszę zgłaszać telefonicznie do godziny  9.00. Tylko na tej podstawie uwzględnione będą odpisy, pomniejszone z należności w kolejnym miesiącu.

REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ

Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dorohusku

I  UPRAWNIENIA DO KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI:

1. Ze stołówki szkolnej mogą korzystać uczniowie Oddziałów Przedszkolnych, Szkoły Podstawowej oraz nauczyciele i pracownicy.
  2. Ze stołówki korzystają uczniowie wnoszący opłaty indywidualnie lub, których dożywianie finansuje: GOPS w Dorohusku.
  3. Wyżej wymienieni, zapisywani są na obiady na początku lub w trakcie roku szkolnego, po uprzednim zgłoszeniu tego faktu nauczycielowi świetlicy.

II.  ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY:

1   Stołówka szkolna zapewnia posiłki gotowane w formie dwudaniowego obiadu.

1. Cena jednego obiadu ustalana jest przez Dyrektora Szkoły w porozumieniu z Radą Rodziców oraz Organem Prowadzącym.
  2. Wysokość opłaty za jeden posiłek jest podawana Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku.
  3. Cena jednego obiadu dla uczniów obejmuje koszt produktów zużytych do  przygotowania posiłku –  koszt wsadu do kotła.
  4. Nauczyciele i pracownicy ponoszą odpłatność stanowiącą całkowity koszt zakupu produktów zużywanych do przygotowania posiłków oraz koszt utrzymania
    i funkcjonowania kuchni w przeliczeniu na jeden obiad.
  5. W sytuacjach wzrostu kosztu produktów w trakcie roku szkolnego dopuszcza się możliwość zmiany odpłatności, po poinformowaniu korzystających ze stołówki z miesięcznym wyprzedzeniem

III. OPŁATY:

1. Odpłatność za obiady za dany miesiąc uiszczana jest  do 10-go każdego miesiąca, jednak na prośbę Rodziców wpłaty przyjmowane są po upływie wyznaczonej daty.
  2. W przypadku nieuzasadnionego nieuregulowania opłaty do 10-go każdego miesiąca, uczniowie zalegający z opłatami, otrzymują upomnienia, nieterminowość zgłaszana jest także wychowawcom klas i rodzicom.
  3. Stołówka przewiduje zaprzestania wydawania posiłków uczniom, którzy nie uregulują wpłat w terminie.
  4. Wpłaty za obiady potwierdzone są dowodem wpłaty. Wskazaniem jest wnoszenie opłat bezpośrednio na konto szkoły.
  5. Nauczyciel świetlicy posiada listy imienne uczniów korzystających z obiadów. Obiady dla uczniów wydawane są na podstawie przekazanych im w pierwszym dniu miesiąca kartek obiadowych.
  6. Uczniowie nie potwierdzają swoim podpisem otrzymania posiłku, gdyż utrudniłoby to prace kuchni, płynność wydawania posiłków i funkcjonowanie stołówki.

IV. ZWROTY ZA OBIADY:

1. Zwrot poniesionych kosztów może nastąpić z powodu choroby, wycieczki, lub innych przyczyn losowych, jeżeli nieobecność ucznia wynosi jeden dzień lub dłużej.
  2. Nieobecność musi być zgłoszona w sekretariacie osobiście, telefonicznie lub pisemnie najpóźniej w dniu poprzedzającym nieobecność ucznia do godz. 09.00 . Tylko na tej podstawie powstała nadpłata może być zaliczona na poczet opłaty na następny miesiąc.
  3. Odliczenie kwoty następuje z odpłatności w następnym miesiącu.
  4. W szczególnych przypadkach, gdy uczeń lub rodzic dokonujący wpłaty na początku miesiąca zgłasza nieobecności w ściśle określonych dniach tygodnia, nauczyciel świetlicy oblicza opłatę pomniejszoną o kwotę za zgłoszone dni. Nieuzasadniona lub nie zgłoszona nieobecność na posiłku nie podlega zwrotowi kosztów.

V. WYDAWANIE POSIŁKÓW:

1. Posiłki wydawane są od godz. 09.00 do godz. 13.45
  2. W stołówce wywieszony jest jadłospis na dany tydzień zatwierdzony przez szefową kuchni oraz intendenta.
  3. Posiłki przygotowywane są zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia i kalkulacją kosztów.

VI. ZASADY ZACHOWANIA W STOŁÓWCE:

1. Podczas spożywania posiłków obowiązują zasady kulturalnego zachowania.
  2. Po spożyciu obiadu brudne naczynia należy odnieść w wyznaczone miejsce.
  3. Wyłącznie za okazaniem kartki obiadowej uczeń otrzymuje obiad danego dnia.
  4. Nad bezpieczeństwem uczniów przebywających w czasie obiadu w stołówce czuwają wyznaczeni nauczyciele.
  5. Uczniowie mogą zgłaszać propozycje dań do jadłospisu.

VII. O WSZYSTKICH SPRAWACH  ZWIĄZANYCH Z ORGANIZACJĄ PRACY STOŁÓWKI DECYDUJE DYREKTOR ZESPOŁU SZKOLNO - PRZEEDSZKOLNEGO W DOROHUSKU

CENY  OBIADÓW na rok szkolny 2022/2023

Wyszczególnienie Uczniowie
CAŁY OBIAD  7,00 zł
ZUPA  2,00 zł
II DANIE  5,00 zł

Płatności za obiady prosimy uregulować do 10 każdego miesiąca.

Autor: Marzanna Walczuk