Budowa hali

Punkt Informacyjny Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego UMWL w Lublinie
ul. Stefczyka 3b, 20-151 Lublin
tel.: 0 800 888 776 (bezpłatna infolinia), (0-81) 44 16 750
e-mail: rpo@lubelskie.pl rpo@lubelskie.pl
www.rpo.lubelskie.pl

Punkt Informacyjny Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie
ul. Graniczna 4, 20 – 010 Lublin
tel.: (0-81) 46 23 831, (0-81) 46 23 812
e-mail: lawp@lubelskie.pl lawp@lubelskie.pl
www.lawp.lubelskie.pl

Budowa hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących

W dniu 24 sierpnia 2010 r. w Departamencie Strategii i Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego została podpisana umowa na realizację projektu „Budowa hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku oraz termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku”.

Projekt został wybrany do dofinansowania w ramach konkursu Nr 13/RPOWL/8.2/2009
w ramach Osi Priorytetowej VIII Infrastruktura społeczna, Działanie: 8.2 Infrastruktura szkolna i sportowa, RPO WL na lata 2007-2013.

Przedmiot projektu:

Projekt ma charakter kompleksowy, obejmuję dwa rodzaje działań, które możemy określić jako etapy inwestycji:

Etap I – Termomodernizacja budynku szkoły; który obejmuję:
•    wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
•    docieplenie dachu,
•    docieplenie ścian,
•    remont tarasu (rozbiórka), schodów, opaski przeciwwilgociowej.

Etap II – Budowa hali widowiskowo-sportowej wraz z łącznikiem, który obejmuję:
•    stan zerowy,
•    stan surowy,
•    roboty wykończeniowe,
•    instalacja wodno-kanalizacyjna,
•    łącznik,
•    drogi i place – zagospodarowanie terenu,
•    instalacja centralnego – ogrzewania,
•    kotłownia olejowa,
•    wentylacja mechaniczna i klimatyzacja,
•    instalacja elektryczna,
•    dostawa i montaż wyposażenia sali.

Całkowity koszt projektu: 8 947 156,81 PLN
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 6 501 898,85 PLN
Okres realizacji projektu:
Rozpoczęcie realizacji projektu: 03.11.2008 r.
Zakończenie rzeczowe realizacji projektu: 30.11.2012 r.
Dotychczas zrealizowano I Etap projektu – termomodernizację budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku, która była finansowana ze środków własnych Gminy Dorohusk. Całkowity koszt termomodernizacji budynku szkoły wyniósł około 980 000,00 PLN. W ramach projektu w Gminie Dorohusk przeprowadzono termomodernizację budynku szkoły w Dorohusku, która polegała na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, dociepleniu dachu, dociepleniu ścian, remoncie tarasu (rozbiórka), schodów, opaski przeciwwilgociowej. W miesiącu wrześniu 2010 r. zostanie rozpoczęta realizacja II etapu projektu - budowa hali widowiskowo – sportowej wraz z łącznikiem. Zakończenie rzeczowe realizacji projektu zostało zaplanowane na 30.11.2012r.

Relacje z otwarcia hali na stronie Kuratora Oświaty w Lublinie:

Otwarcie hali widowiskowo - sportowej