Zuchy

GROMADA ZUCHOWA – „Orle Pióra”

Gromadą  kierowała dh. Aneta Błaszczuk.

W tym roku szkolnym po akcji naborowej w skład gromady wchodzili - uczniowie klas 0 – III SP.

W gromadzie są zuchy, które były uczestnikami zajęć w 2017/18 i są po Obietnicy Zuchowej oraz te, które zapisały się na początku roku szkolnego. Drużyna zgodnie z systemem metodycznym ZHP dzieli się na  trzy szóstki zuchowe, którymi kierują najstarsze zuchy – 5 szóstkowych.

We współpracy z Komendą Hufca w Chełmie  siódmy rok działała Gromada Zuchowa – „Orle Pióra”, przez cały rok szkolny zuchy spotykały się we wtorki na zbiórkach realizując program zatwierdzony przez Dyrekcję SP i Komendę Hufca w Chełmie.

Działalność Gromady skierowana była na integrację zuchów poprzez wspólne zadania, zabawy, pląsy i śpiewanie piosenek, analizowanie Prawa Zuchowego, symboli, hymnu jak również poznawania i praktykowania zwyczajów harcerskich a także pracę z kompasem,  i szyframi.

Zuchy poznały nowe piosenki, pląsy, konkurencje sportowe, podchody.

Na zajęciach obowiązywała metoda harcerska:

Cechują ją: pozytywność, indywidualność, wzajemność oddziaływań, dowolność i świadomość celów, pośredniość, naturalność.

Stosowane były następujące formy pracy:

Zuchowe znaki, zwyczaje, obrzędy i tajemnice. Gawęda i jej formy wymienne. Zwiad. Gry i ćwiczenia. Majsterki zuchowe. Piosenki i pląsy. Pożyteczne prace. Zabawa tematyczna. Zuchowy teatr. Wycieczka, wyprawa, biwak.