Wycieczka do Lublina

Wycieczka do Lublina w ramach projektu

,,Jak dbasz, tak masz”

6 października 2020 r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w zajęciach wyjazdowych, realizowanych w ramach projektu ,,Jak dbasz, tak masz”.  Zajęcia odbywały się w Lublinie.

Pierwszy przystanek był na Uniwersytecie Przyrodniczym w Katedrze Hodowli i Użytkowania Koni. W tym miejscu uczestnicy mogli z bliska zapoznać się ze zwierzętami hodowlanymi: końmi, krowami, kozami i alpakami. Zwierzęta można było głaskać i karmić. Jednocześnie prowadzący zajęcia opowiadali o ich biologii, użyteczności oraz wpływie na środowisko oraz na człowieka.

Drugi przystanek był w Ogrodzie Botanicznym na Sławinku. Tutaj z kolei zajęcia dotyczyły roślin. Prowadzący opowiadali między innymi o roślinach będących  intruzami w naszym środowisku oraz ich wpływie na inne rośliny, ale także pożyteczne dla zwierząt i człowieka elementy flory – szczególnie dla zwierząt zapylających. Uczestnicy poznali też rośliny pochodzące z różnych stron świata i będące ciekawostkami jeżeli chodzi o walory smakowe. Było pysznie!

Trzeci przystanek w Muzeum Wsi Lubelskiej zakończył zajęcia. Tutaj uczniowie mogli zobaczyć w jaki sposób można było egzystować przy minimalnym wpływie na przyrodę i w zgodzie z nią.