Uzdolnione dzieci

Kacper Józwik klasa 7b.
Zdjęcia księżyca zrobione własnoręcznie, przy użyciu własnego teleskopu. Nie jest on za drogi, ale można nim podziwiać planety, gwiazdy, konstelacje przeróżnych gwiazd. Nazywa się on Celestron Powerseeker 60AZ za 320 zł. Najlepszej jakości zdjęcia może i nie to nie są, za co przepraszam. Można nim obserwować wszystkie planety, poza neptunem i uranem. Oczywiście można je obserwować, ale naprawdę ciężko je znaleźć na nocnym niebie. Najlepiej nim obserwować Saturna.

Przy zakupie teleskopu, dostajecie od razu okular (to przez co się obserwuje ciała niebieskie) który ma 20mm i 4mm. Największe powiększenie to 4mm w tym teleskopie (oczywiście przy zakupie). Przy zakupie dostaje się również instrukcje obsługi, jak go złożyć, jak obserwować i dostaje się własny kod dostępu do symulatora nocnego nieba. Ostatnio mogłem obserwować Konstelację Oriona i gwiazdy zawarte w niej, takie jak: Belegeza, czy 4 co do jasności gwiazdy na nocnym niebie, gwiazdę Rigla i 3 małe gwiazdy: Mintaka, Alnilam i Alnitak. Do obserwowania nocnego nieba, polecam aplikacje Star Walk 2. Zdjęcia zrobione ok. 28 października, ok. godziny 21:30.