Dzień Ziemi 2021

W obecnych, trudnych czasach troska o nasze środowisko jest rzecza priorytetową.

Nasza wygoda i ułatwianie sobie życia wprowadza w naszym otoczeniu zmiany, które powoduja zaburzenia równowagi w przyrodzie, a to z kolei odbije się niekrzystnie na nas samych.

Członkowie i opiekunowie Szkolnego Koło Ligii Ochrony Przyrody postanowili również zorganizować kilka prośrodowiskowych akcji.

Jedną z nich było wykonanie ulotek na temat: Jak JA mogę chronić środowisko naturalne?

Drugie zadanie polegało na wzięciu udziału w sptkaniach on-line "Razem dla klimatu" dla młodzieży, gdzie poruszano kwestie ograniczania niekrzystnego wpływu na środowisko: Zero waste od podstaw; Gotuję nie marnuję; Odpowiedzialna moda ​https://ekologia.ceo.org.pl/aktualnosci/klimatyczny-dzien-ziemi-2021

Trzecia akcja to przygotowanie przezentacji na wybrany temat z dziedziny ochrony środowiska.

I ostatnie, ale najbardziejprośrodowiskowe,  zadanie polegające na wyjściu z domu z workiem na śmieci i posprzątaniu małego fragmentu świata.

Wszystkie zadania zostały zrealizowane :)