SPRZĄTANIE ŚWIATA

WRZESIEŃ 2021

W ramach ogólnoświatowej akcji Sprzątania Świata, która przypadła w terminie 15-17 września 2021 grupa młodzieży naszej szkoły wyruszyła na akcję Sprzątanie Lasu . Nasza wyprawa odbyła się 25 września 2021 ze względu na niekorzystne warunki pogodowe. Rano w wolną sobotę o godzinie 9.00 spotkaliśmy się z Panem leśniczym Michałem Jakubowski w celu ustalenia rejonu sprzątania. W bardzo szybkim tempie zapełniliśmy 8 worków różnymi odpadami, najczęściej były to butelki, puszki i papiery. Zdarzały się siatki metalowe, opony i części garderoby, dobrze , że w tym roku nie znaleźliśmy części umeblowania mieszkań, bo takie również bywały. Bardzo dziękujemy dzielnej młodzieży. Opiekę nad dziećmi sprawowały Pani Joanna Szewczuk Taras i Monika Walczuk.