Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego

Uczniowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody w dniu 7.09.2021 r. w ramach realizacji projektu ,,Żeby chronić trzeba poznać,, rozpoczęli nowy rok szkolny od wizyty w Poleskim Parku Narodowym. Wycieczka była integracyjna wraz ze Szkołą Podstawową w Świerżach. Od rana towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda. Pierwszym punktem programu była wizyta w Urszulinie, gdzie z ogromnym zainteresowaniem oglądaliśmy malutkie wylęgające się żółwie błotne. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Poleskiego Parku Narodowego. Około południa wyruszyliśmy na Ścieżkę dydaktyczną Dąb Dominik. W czasie spaceru podziwialiśmy rośliny i zwierzęta chronione w Poleskim Parku Narodowym. Uwieńczeniem wycieczki było wspólne ognisko. Młodzieżą opiekowały się Pani Joanna Szewczuk Taras i Monika Walczuk. Nad całością czuwała Pani Stanisława Świerczyńska -prezes LOP w Chełmie.