Konkurs ,,Żołnierze AK z mojego regionu"

W dniu 5 kwietnia 2022r. odbyło się w siedzibie lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej uroczyste wręczenie nagród w konkursie ,,Żołnierze AK z mojego regionu". Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły Tomasz i Kamila Dyczko zajęli II miejsce. Konkurs polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej o wybranym oddziale lub żołnierzu. Przysłano prawie 200 prac. Organizatorzy podkreślali bardzo wysoki poziom konkursu.Na wysoką ocenę wpływ miało ciekawe ujęcie - interesująca ścieżka muzyczna, podłożony głos narratorów, efektowne ujęcia i wywiad z członkiem rodziny żołnierza AK. Tytuł  prezentacji ,,Ostatni partyzant Najjaśniejszej Rzeczpospolitej". Krótka historia walki i męczeństwa Józefa Franczaka ps,,Laluś" oraz losów jego rodziny.   Gratulujemy!