ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Narodowe 11 Listopada obchodzone jest w naszej szkole zawsze bardzo podniośle. Uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę miała miejsce w czwartek 10 listopada. Chór szkolny, poczet sztandarowy, galowo ubrana społeczność szkolna – prawdziwy nastrój święta.

Na hali widowiskowo- sportowej występujący uczniowie opowiedzieli i wyśpiewali nam jak rodziła się historia ustanowienia Narodowego Święta Niepodległości  w II Rzeczpospolitej. Przedstawili nam jak celebrowano ten dzień i dlaczego. Bardzo spójny przekaz uświadamiał nam myśl jednego z Ojców Niepodległości - Józefa Piłsudskiego ,,Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”