Dzień Dziecka

Dnia 02.06.2023r. w Zespole Szkolno-Przedszklnym w Dorohusku odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia gościli w naszej szkole uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Świerżach. Uczniowie miło spędzili czas na zjeżdżalniach, dmuchańcach - sponsorowanych przez Wójta Gminy Dorohusk. Rywalizowali w zawodach sportowych i "Familiadzie", a także brali udział w konkursie strzeleckim. Bawili się puszczając bańki mydlane, czy korzystając z salki zabaw oraz kącika plastycznego. Aby uśmiech gościł na twarzach naszych uczniów, pociechy miały też malowanie buziek i układanie fryzur oraz poczęstunek i watę cukrową. Drobne upominki zapewnili sponsorzy, między innymi Mleczarnia "Biomlek" z Chełma, za co składamy serdeczne podziękowania.

Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w organizację pikniku.

Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs dla klas 4-6 i 7-8. Konkurs w stylu telewizyjnej ,,Familiady". Z ramienia SU zabawę poprowadzili - Wiktoria Oleszczuk i Michał Juściński. Za dźwięk i obraz odpowiadała Iwona Kogut. Trzyosobowe drużyny reprezentujące swoje klasy miały 7 sekund na odpowiedź.Finał wygrała kl.4a - z liczbą punktów 46[ Patryk Hawryluk, Weronika Ryszkiewicz, Natalka Szpindowska] , II miejsce - 5a -29pkt.[Agnieszka Juścińska, Szymon Pendel, Kacper Wierchowski], III miejsce - 6b - 11pkt[ Michał Żwirski, Julia Pedo2, Zuzia Otręba]
Finał klas 7-8 wygrała kl.8a - 51pkt[Martyna Soja, Dominika Michalska, Ola Sobolewska], II miejsce - 7kl. ze Świerż[ Dawid Sprawka, Nikola Kloc, Daria Głaz] . Konkurs dostarczył wiele radości i śmiechu. Przerwy wypełniano śpiewając karaoke młodzieżowe przeboje.