Rajd rowerowy

„Początek rajdu rowerowego zaczął się około  godziny 9. Na miejsce docelowe dotarliśmy około godziny 11. Przejeżdżaliśmy przez miejscowości między innymi: Turka, Ostrów, Myszkowiec. Na miejscu spędziliśmy miło czas ogniskiem oraz pokazem sprzętu strażackiego. Najbardziej podobało mi się pokaz  strażacki oraz stroje strażackie. Trasa była męcząca lecz było warto!”

„Na początku była zbiórka pod szkołą, po wzięciu kasku i kamizelek koło godziny 9.00 wyjechaliśmy na trasę rajdu. Podążaliśmy głównie drogami polnymi przez miejscowości: Dorohusk, Moskale, Turka, Ostrów, Michałówka, Barbarówka, Myszkowiec. Na trasie były wyznaczone grupy, m.in. fotograficzna i serwisowa. W czasie trasy zatrzymaliśmy się w lesie aby zebrać materiały potrzebne do rozpalenia ogniska. Kiedy dojechaliśmy na miejsce rozpaliliśmy ognisko przy użyciu krzesiwa, na którym piekliśmy kiełbaski. Potem był pokaz sprzętu strażackiego. Jeden chętny uczestnik rajdu włożył kompletny ubiór strażaka. Po zaprezentowaniu stroju była prezentacja możliwości sprzętu pożarniczego używanego w czasie pożaru. Po opuszczeniu placówki OSP Ostrów udaliśmy się na dalszą cześć trasy prowadzącej do szkoły. Najbardziej w tej wycieczce podobały mi się pokazy sprzętu strażackiego oraz pieczenie kiełbasek. Uważam, że cała wycieczka była ciekawa.”

Igor Adamiec klasa 8b