Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach 26.06. -  29.06.2023 roku uczniowie z terenu  gminy Dorohusk po raz kolejny wyjechali na wycieczkę szkolną sfinansowaną w całości przez wójta gminy Dorohusk, p. Wojciecha Sawę. Łącznie 92 uczniów z najwyższą średnią ocen w roku szkolnym 2022/23 ze szkół:  Dorohusk, Świerże i Brzeźno uczestniczyło w  dwudniowej wycieczce w Góry Świętokrzyskie.

W wyjeździe pod tytułem  „Z wizytą u Baby Jagi” uczniowie pierwszego dnia wspięli się na Łysą Górę, zwiedzili ruiny zamku w Chęcinach, gdzie mogli zamienić się w rycerzy wkładając ich średniowieczne zbroje. Kolejnego dnia  uczestników powitało Centrum Nauki da Vinci. W samodzielnym spacerze po interaktywnych stanowiskach zgłębiali tajniki ludzkiego organizmu. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Jaskini Raj, najbardziej znanej atrakcji turystycznej Gór Świętokrzyskich. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy cali i zdrowi do domu.

W imieniu uczestników składamy serdeczne podziękowania sponsorom, organizatorom i opiekunom.