II EDYCJA KONKURSU

PRZYRODA W OBIEKTYWIE

Drodzy uczniowie!

Zapraszamy bardzo serdecznie do wzięcia udziału w II edycji konkursu "Przyroda w obiektywie" organizowanego prze Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody.

Szkolne Koło LOP ogłasza

Konkurs fotograficzny dla uczniów

Przyroda w obiektywie ”

II EDYCJA

REGULAMIN  KONKURSU

CELE KONKURSU:

• Promocja przyrody najbliższej okolicy ze względu na walory przyrodnicze, ekologiczne, krajobrazowe i historyczne.

• Poznanie okazów i obiektów o dużym znaczeniu przyrodniczym i kulturowym

• Wyrabianie poczucia wrażliwości i estetyki fotograficznej.

• Kształcenie umiejętności obserwacji przyrodniczych i kulturowych.

• Kształcenie zmysłu obserwacji środowiska przyrodniczego i kulturowego.

FORMA:

• fotografia wywołana lub wydrukowana w formacie 15 na 21 cm

Zachęcamy do robienia zdjęć lub skorzystania z prywatnych archiwów. W tej edycji konkursu oczekujemy zdjęć zimowych, letnich, jesiennych i wiosennych.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. Wyznaczono 2 kategorie :

I kategoria : uczniowie klas 0 – 3 szkoły podstawowej,

II kategoria : uczniowie klas 4 – 6 szkoły podstawowej,

III kategoria : uczniowie klas 7 – 8 szkoły podstawowej,

2. W konkursie oceniane będą wyłącznie fotografie spełniające następujące kryteria:

• fotografie powinny ukazywać walory przyrodnicze w określonej porze roku . Ważne jest niebanalne spojrzenie na środowisko przyrodnicze miejsca , w którym mieszkasz.

• fotografie powinny być wykonane samodzielnie, muszą być pracami autorskimi. Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo),

• fotografii nie należy ozdabiać dodatkowymi ramkami lub innymi elementami dekoracyjnymi,

• nie można prezentować kserokopii, fotografii skanowanych, ściąganych z Internetu, rysunków odręcznych, zdjęć z datownikiem, widokówek,

• zdjęcia nie mogą być na dodatkowym tle, z rysunkami i innymi elementami zdobniczymi,

• fotografie należy dostarczyć do opiekunów LOP : Pani Joanny Szewczuk Taras lub Pani Moniki Walczuk.

3.Fotografia powinna być zaopatrzona w metryczkę z następującymi danymi:

nazwa konkursu,

imię i nazwisko autora, w jakiej kategorii wiekowej startuję,

numer kontaktowy, miejscowość z jakiej pochodzi autor,

miejsce i datę wykonania zdjęcia.

4.Każdy uczestnik może zgłosić dwie fotografie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 listopada 2023 r.

5. Nie zezwala się na stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów zdjęcia pochodzących z różnych plików.

6.Organizator zastrzega sobie prawo do dyskwalifikowania prac  niezgodnych z tematem i innymi wymogami regulaminu.

7.  Każdy uczestnik Konkursu składając fotografię zgodnie z treścią udziela niewyłącznej, nieodpłatnej licencji do korzystania z fotografii przeprowadzenia i rozstrzygnięcia Konkursu oraz w zakresie wynikającym z treści niniejszego regulaminu.

8.Osoby, które nie spełnią któregokolwiek z wymogów określonych w niniejszym Regulaminie lub podadzą nieprawdziwe informacje, zostaną automatycznie zdyskwalifikowane.

9.Organizatorzy nie biorą prawnej odpowiedzialności za złożone prace oraz zastrzegają sobie prawo natychmiastowej dyskwalifikacji fotografii w przypadku podejrzenia naruszenia Regulaminu.

OCENA:

Oceny i wyboru prac dokona specjalnie w tym celu powołana komisja konkursowa. Po przeprowadzeniu obrad zostanie sporządzony protokół, przez powołaną Komisję.

NAGRODY:

• Przewiduje się nagrody za zdobyte I, II, III, miejsce w trzech kategoriach .

• Zdjęcia mogą posłużyć, jako formy graficzne organizowanych kampanii edukacyjnych

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

• Organizatorzy nie roszczą sobie przeniesienia praw autorskich ani majątkowych do nadesłanych prac, pozostają one własnością intelektualną autorów.

Zapraszamy do udziału