KONKURS O BUGU

Regulamin VI Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego
BUG Z NAMI

1. Organizatorem VI Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego BUG Z NAMI
zwanego dalej konkursem jest Stowarzyszenie Aktywności Kulturalnych SportowoTurystycznych Przyrodniczych i Rozwoju Osobistego Pan Hilary oraz Akademia Umiejętności Pan Hilary z siedzibą w Wyszkowie 07-200, przy ul. Gen. Józefa Sowińskiego 80.
2. Konkurs ma charakter otwarty, skierowany jest do amatorów jak i profesjonalistów.
3. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych:
a) dzieci i młodzież do lat 18, urodzeni w 2005 roku i młodsi;
b) dorośli, urodzeni w roku 2004 i starsi;
4. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w konkursie za zgodą rodziców lub przedstawicieli ustawowych.
5. Udział w konkursie jest bezpłatny.
6. Tematem konkursu jest ukazanie piękna rzeki Bug i otaczającego ją życia.
Najwyżej ocenione będą zdjęcia, których autorzy wykażą się niekonwencjonalnym podejściem do tematu konkursu.
7. Każdy z uczestników może przesłać na konkurs maksymalnie 3 zdjęcia.
8. Fotografie nie mogą zostać wygenerowane przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji SI (ang. artificial intelligence, AI).
9. Wymagania techniczne składanych prac:
- wielkość pliku nie mniejsza niż 8 mln pikseli
- proporcje boków 3:2
- prace konkursowe zapisane w formacie JPG bez kompresji.
- prace konkursowe należy przesłać na adres akademiapanhilary@gmail.com za pośrednictwem serwisu wetransfer wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową będącą integralną częścią regulaminu.
- nazwa pliku powinna składać się z nazwiska i imienia, kolejnego numeru fotografii i jej tytułu np. Kowalski Jan przysyła 3 fotografie zatytułowane: Kowalski_Jan_01_Tytuł1, Kowalski_Jan_02_Tytuł2, Kowalski_Jan_03_Tytuł3 - numer i tytuł zdjęcia muszą być zgodne z podanymi w karcie zgłoszeniowej.
10. Uczestnik, zgłaszając się do konkursu oświadcza, że przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do nadesłanych fotografii. Ponadto oświadcza, że wyraża zgodę na wielokrotne, nieodpłatne publikowanie nadesłanych na konkurs fotografii oraz opublikowanie jego imienia, nazwiska i miejscowości zamieszkania w materiałach promocyjnych związanych z konkursem, w wydawnictwach oraz na stronach internetowych, a także na ich wykorzystywanie w celach promocyjnych i marketingowych na imprezach organizowanych przez Akademię Umiejętności Pan Hilary oraz sponsorów i partnerów konkursu, a w szczególności na utrwalanie, modyfikowanie i zwielokrotnianie fotografii każdą techniką, w tym m. in. drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego, cyfrową, audiowizualną, na jakichkolwiek nośnikach, bez ograniczeń co do ilości i wielkości nakładu, oraz rozpowszechnianie fotografii poprzez publiczne udostępnianie w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, w szczególności w sieciach komputerowych, Internecie oraz telefonach komórkowych. 11. Złożenie wypełnionego formularza konkursowego jest równoznaczne z oświadczeniem, iż uczestnik posiada zgodę osób będących na zdjęciu, na rozpowszechnienie ich wizerunku w ramach konkursu oraz w materiałach promocyjnych organizatora, sponsorów i partnerów konkursu.
12. Każdemu uczestnikowi konkursu przysługuje tylko jedno zgłoszenie.
13. Zgłaszający zdjęcie do Konkursu uczestnik:
- oświadcza, że zdjęcie nie narusza praw ani dóbr osobistych osób trzecich, jest wolne od wad prawnych, a jego treść jest zgodna z obowiązującym prawem (zdjęcia zgłaszane do udziału w konkursie nie mogą zawierać treści niezgodnych z prawem lub zasadami współżycia społecznego; w szczególności wulgarnych, obscenicznych, propagujących przemoc, nienawiść rasową lub religijną);
14. Organizator konkursu ma prawo odrzucić prace niezgodne z Regulaminem, odbiegające od tematu lub wadliwe technicznie.
15. Organizator konkursu nie bierze odpowiedzialności za uszkodzenie lub zaginięcie prac w trakcie przesyłki.
16. Nadesłanie prac jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu konkursu.
17. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora konkursie ich danych osobowych na potrzeby konkursu oraz w celach marketingowych (ustawa o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r. Dz.U. Nr 133, poz. 833 z póz. zm.).
18. Termin nadsyłania prac upływa z dniem 26. listopada 2023 roku.
19. Laureaci konkursu oraz osoby wyróżnione w konkursie otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe o łącznej kwocie 3300 zł.
20. Jury Konkursowe dokona podziału nagród pieniężnych i rzeczowych. Ma też prawo nie przyznać nagród.
21. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dniach 15 – 30.XII 2023 roku.
22. Najlepsze prace zostaną umieszczone na wystawie pokonkursowej, na stronach internetowych i portalach społecznościowych organizatora i partnerów konkursu
23. Bieżące informacje o przebiegu konkursu umieszczane będą na profilu fanpage www.facebook.com/PanHilary/AU a także na stronach patronów medialnych.
Akademia Umiejętności
Pan Hilary