Święto Niepodległości

W sobotę 11 listopada 2023 uczniowie naszej szkoły wraz z gronem pedagogicznym wzięli udział w gminnych uroczystościach Święta Niepodległości.

Przedstawili krótką żywą lekcję historii, a chór szkolny odśpiewał piękne patriotyczne pieśni. Podczas uroczystej mszy św. , którą koncelebrował ks.proboszcz W. Gąciarz asystowały poczty sztandarowe z całej gminy. Obecny był oczywiście poczet ZSP w Dorohusku jak i poczet harcerski. Następnie uroczystości przeniosły się pod Pomnik Niepodległości. Oddano hołd wszystkim bohaterom, którzy za Polskę walczyli, pracowali i cierpieli. Delegacje gminnych instytucji złożyły wieńce i wygłoszono okolicznościowe przemówienia.

Nasza szkoła 105 rocznicę odzyskania niepodległości świętowała w poniedziałek 13 listopada.

Na hali widowiskowo - sportowej uczniowie z klas 5-8 przedstawili lekcję historii w pigułce. Pokazywała ona przełomowe wydarzenia kształtujące polską państwowość i tożsamość. Ukazywała wybitne postacie polskiej historii i ich wpływ ogół społeczeństwa. Występ dopełniały slajdy pokazujące obrazy z naszych dziejów, filmiki video z tematycznymi utworami współczesnych wykonawców oraz pieśni szkolnego chóru. Były dekoracje cytaty, godło państwowe z czasów odzyskania niepodległości- wszystko w barwach biało-czerwonych, był hymn Polski i poczet sztandarowy.

Piękne wystąpienia zaliczyli: Milena Różewicz i Patryk Hawryluk z 5a, Kamila Dyczko, Zuzanna Otręba, Bartosz Rup i Michał Żwirski z 7b, Wiktoria Rudzka z 7a, Magda Jasionczak i prowadząca całość Dagmara Hajduk z 8a. Za obraz i dźwięk odpowiadali Antoni Wierzbicki i Michał Świdroń z 7a. Chór szkolny to : Diana Wilczura, Urszula Błaszczuk, Lena Kogut, Lena Hawryluk, Wiktoria Jesionczak. Pomoc niesie zawsze pan A. Jabłoński, który dba o nagłośnienie. Za całość byli odpowiedzialni: panie Teresa Dudek i Marzanna Walczuk oraz panowie Dariusz Prus i Marcin Watras.

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości pod pomnikiem przy szkole