Ósmoklasiści na Giełdzie Szkół w Chełmie

Uczniowie klasy ósmej odwiedzili 7 kwietnia Giełdę Szkół organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Chełmie, gdzie mogli zapoznać się z ofertą chełmskich szkół ponadpodstawowych. Bezpośredni kontakt ze starszymi kolegami i koleżankami to doskonała okazja na uzyskanie konkretnych informacji o wymarzonej szkole. Możliwość zadawania pytań, otrzymania materiałów promocyjnych czy porównania ofert to również duża pomoc dla niezdecydowanych uczniów, którzy już wkrótce będą wskazywali  szkołę ponadpodstawową pierwszego wyboru.

Dodatkowo ósmoklasiści  uczestniczyli w prezentacji przygotowanej przez Urząd Pracy we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Chełmie. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zawody należą do najbardziej poszukiwanych na lokalnym rynku pracy oraz jakie kierunki kształcenia dają im największą szansę na znalezienie zatrudnienia w naszym rejonie.