Światełko Betlejemskie

W  dniach od 12 do 14 grudnia harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego  po Betlejemskie Światełko Pokoju. Jest to skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

Podczas tej wycieczki zwiedziliśmy również Wawel w Krakowie , zabytkowy cmentarz w Zakopanym ,małą i wielką krokiew,  Krupówki  i wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę .  W ostatnim dniu naszego pobytu w górach, podczas Mszy Świętej o godzinie 12 w Schronisku Górskim  ,,Głodówce” w kaplicy Piotra i Pawła odebraliśmy Betlejemskie Światło Pokoju, które  zgodnie z tradycją postawimy  na naszych  wigilijnych stołach. Aby nie zabrakło w naszych domach ciepła, miłości i nadziei - symbolu tego światełka. Do domów wróciliśmy  pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień.