DIECEZJALNY KONKURS PAPIESKI

Dnia 12 grudnia 2014r w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedliszczu odbyło się podsumowanie XIII edycji konkursu literacko-plastycznego o Janie Pawle II. Hasło konkursu brzmiało: „Tobie zawierzamy losy Kościoła, Totus Tuus Maria”.

W tym roku uczestnikami konkursu byli uczniowie z całej Archidiecezji Lubelskiej.

Na konkurs wpłynęło 719 prac z 82 szkół.
Na konkurs plastyczny w trzech kategoriach wiekowych nadesłano 596 prac z 71 szkół, w tym 274 z klas 0-III SP, 214 z klas IV-VI SP oraz 108 z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Na konkurs literacki nadesłano 83 prace z 23 szkół, w tym 40 z kl. IV-VI, 9 z gimnazjum oraz 34 prac ze szkół ponadgimnazjalnych. Na konkurs multimedialny nadesłano 40 prac z 19 szkół, w tym 15 z kl. IV-VI, 18 z kl. I-III gimnazjum oraz 7 ze szkół ponadgimnazjalnych.

Spośród tak wielu prac komisja konkursowa wyłoniła laureatów. Są wśród nich uczniowie z naszej szkoły.

Oliwia Dobrzyńska uczennica I klasy, wykonała piękną pracę plastyczną na temat: ”Moja rodzina oddana Maryi” i zdobyła I miejsce.
Piotr Soczyński uczeń klasy IV napisał modlitwę „Do Ciebie Maryjo-Mała Modlitwa o Pokój ” zdobył II miejsce.
Uczniów do konkursu przygotowywała pani Joanna Koguciuk.

Uczeń klasy V Marek Błaszczuk wykonał pracę plastyczną: Moje spotkania z Maryją"  i zdobył wyróżnienie. Marka przygotowywała pani wicedyrektor Anna Grzywna.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Wiersz Piotra Soczyńskiego

Matko Boska z Chełmskiej Góry,

rozgoń nad światem wojenne chmury.

Niech pokoju słońce zaświeci,

i na Ukrainie żyją szczęśliwe dzieci.

Niech nikt nie zazna cierpienia ni głodu,

niech będzie bezpiecznie od wschodu do zachodu,

Oto Mateńko codziennie proszę,

gdy wieczorem swe ręce do modlitwy wznoszę.

Wysłuchaj prośby małego chłopca,

Niech moja modlitwa nie będzie Ci obca.

Niech mamusia z tatusiem nie martwią się wcale,

Że nie będzie nam w pokoju żyć dane.

Dziękuję ,że z kredowej góry nas strzeżesz,

I całą Chełmszczyznę w opiekę bierzesz.