Prelekcja logopedyczna

PODSUMOWANIE PRELEKCJI I KONKURSU LOGOPEDYCZNEGO

Dn. 28.03.2019r  p. Zofia Medecka- logopeda PPP w Dubience i p. Marta Biesiada- logopeda SP w Dorohusku przygotowały dla Rodziców i Nauczycieli prelekcję pt. „Rozwój mowy dziecka a wady wymowy”.

Podczas prelekcji omówiony został rozwój mowy dziecka w kolejnych okresach życia (od okresu melodii do swoistej mowy dziecięcej) oraz najczęściej występujące wady wymowy. Uczestnicy prelekcji otrzymali krótki opis sposobów komunikowania się dzieci w poszczególnych etapach rozwoju oraz garść informacji, czego należy unikać, gdy dziecko uczy się mówić.

Na zakończenie podsumowano plastyczny konkurs logopedyczny na kartkę z logopedycznego kalendarza pod hasłem: „Oddychaj przeponą z przyrodą zieloną.

Weź głęboki wdech, poczuj magię drzew!”

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci zajęciami logopedycznymi, ćwiczeniami artykulacyjnymi, zachęcenie do pracy w domu i wspólnej zabawy z rodzicami.

Jury konkursu obejrzało i oceniło najbardziej pomysłowe prace:

1 miejsce  - Luiza Chomiarczuk  kl. 0b i Natalia Szpindowska kl. 0a

2 miejsce  - Patryk Hawryluk kl.0b  i Agata Włodarczyk kl. 0b