Narodowe Czytanie

18 września 2019r. odbyło się Narodowe Czytanie, które swoja obecnością zaszczycili przedstawiciele instytucji współpracujących z nasz szkołą: Urząd Gminy, Rada Gminy, policji, Gminnej Biblioteki Publicznej, Rady Rodziców. W akcji organizowanej pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej wzięli udział również nauczyciele, pani dyrektor, ksiądz proboszcz oraz uczniowie od klas VI do VIII: Adam Kocoń z VIa, Wiktoria Hajduk z VIb, Maja Ambroziewicz z VIc, Natalia Kogut z VIIIa, Kalina z VIIIb,  Natalia Wójcik z VIIa,  i Dawid Kiryczuk z VIIb.

Narodowe Czytanie to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w szkolny kalendarz imprez kulturalnych promujących kulturę żywego słowa oraz wzmacniających ogólnonarodowe poczucie wspólnoty. Wybrane w tym roku nowele to: „Dobra pani” E. Orzeszkowej, „Dym” M. Konopnickiej, „Katarynka” B. Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru „Sanatorium pod Klepsydrą”) B. Schulza, „Orka” W.S. Reymonta, oraz „Sawa” (z cyklu „Pamiętniki Soplicy”) H. Rzewuskiego. Pierwsza dama zaznaczyła, że utwory te „reprezentują różne epoki i style – od romantyzmu po dwudziestolecie międzywojenne. Łączy je to, co najważniejsze: są na trwałe wpisane w historię literatury”.